Plokštelės
Dantų plokštelė - tai išimamas ortodontinis aparatas, taikomas vaikų, paauglių dantų tiesinimui. Kreivi dantys turi būti pradedami koreguoti dar vaikystėje. Laiku nepradėjus gydyti - suaugus dažniausiai tenka susigyventi su kreivais dantimis arba bandyti nešioti breketus, kurie kainuoja kur kas daugiau laiko bei pinigų nei kad plokštelės. Juolab, šiuo metu vaikams siūlomos spalvingos plokštelės, kurias prižiūrėti bus įdomu, tad mažieji ne tik jas mielai nešioja, tačiau ir džiugiai lankosi klinikoje bei dalinasi su gydytojais patirtimi – kaip jiems sekasi prižiūrėti plokštelę.
Plokštelės privalumai:
- Mažesnė kaina;
- Dantų plokštelė vaikams yra pigus ortodontinis aparatas, kuris padeda pasiekti efektyvių rezultatų;
- Leidžia palaikyti gerą burnos ertmės higieną;
- Galima išsiimti, pagal poreikius neilgam laiko tarpui.
Dantų plokštelės trūkumai:
- Geriausi įmanomi rezultatai pasiekiami gydant mišriame sąkandyje (8-11 metų);
- Rezultatai daliniai, nes jomis galima atlikti tik ribotas dantų padėčių korekcijas;
- Kadangi aparatas yra išimamas, vaikai dažniausiai nenešioja jo tiek kiek reikia.
Kaip paveržti dantų plokštelę?
Išimama dantų plokštelė yra reguliariai paveržiama pagal gydytojo ortodonto rekomendacijas. Tik taip siekiama tikslingo dantų tiesinimo. Paveržimui naudojama specialus įrankis, kurį duos gydytojas. Taip pat jis paaiškins – kaip turi būti veržiama plokštelė ir tuo pačiu - kaip tai dažnai reikia daryti. Svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų. Tik tokiu atveju pavyks ištiesinti dantukus.
Kiek laiko reikia nešioti dantų plokštelę?
Plokštelė dantų tiesinimui nešiojama tiek laiko, kiek paskiria gydytojas. Dažniausiai maksimalus laiko tarpas siekia iki 2-iejų metų, tačiau laikotarpis gali būti ir ilgesnis, ir trumpesnis. Pasikartosime, kad labai svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų ir tėvai turi prižiūrėti, kad vaikai tinkamai paveržtų plokštelę, visada ją nešiotų. Jeigu reikalingi maži pakitimai, tikėtina, kad užteks plokštelę nešioti tik nakties metu.
Kaip išvalyti dantų plokštelę?
Kadangi dantų plokštelė yra išimama – gana nesunkiai pavyks prižiūrėti savo burnos ir tuo pačiu pačios plokštelės higieną. Valykite ją su dantų šepetuku, taip pat, naudokite skalavimo skystį, kuriuo perplaukite aparatą. Svarbiausia tai daryti po kiekvieno valgio, kad burnoje likę maisto likučiai nesukeltų uždegimo.