Nešiojantiems plokšteles
- Pirmomis dienomis plokštelės nešiojimas gali būti nelabai malonus – skiriasi seilės, sunku ryti, kalbėti, kalba neaiški. Reikalingos kelios dienos apsiprasti su plokštele
- Porą dienų plokštelę galima nešioti po kelias valandas. Vėliau nešiojimo laiką ilginti iki gydytojo nurodyto režimo.
- Plokštelę nešioti visą parą – dieną ir naktį ( jei gydytojas nenurodė kitokio nešiojimo režimo).
- Valgyti su plokštele nerekomenduojama. Valgio metu rekomenduojama laikyti specialioje dėžutėje.
- Rytą ir vakarą, valant dantis, plokštelę išsiimti ir išplauti su šepetuku ir pasta, galite ir skystu muilu po to pervalant su pasta. Plokštelei valyti ir dezinfekuoti taip pat tinka specialios, vaistinėse parduodamos priemonės, skirtos plokštelių priežiūrai.
- Aktyvuojant plokštelę t.y. sukant sraigtą, ypač kai yra pakaitomis sukami keli sraigtai, sukimus patartina žymėtis kalendoriuje, kad nepasimirštų.
- Jei plokštelė spaudžia, ar dėl kitokių priežasčių negalite jos nešioti, reikia nelaukti sekančio paskyrimo laiko ir iš karto kreptis į gydytoją.
- Jei plokštelė sulūžo, patiems jos taisyti negalima.
- Jeigu plokštelę nešiojate tik dalį paros, reikia turėti specialią dėžutę plokštelei saugiai laikyti tuo metu, kuomet ji yra ne burnoje. Saugokite nuo naminių gyvūnų.
Daugiau informacijos apie ortodontinį gydymą
Ne vienas esame girdėjęs atsiliepimus: „Gydžiausi breketais, kai nuėmė juos po kurio laiko dantys vėl iškreivėjo”. Viskas žmogaus kūne keičiasi, persiformuoja, vyksta amžiniai pokyčiai.
Jei jums breketai trina gleivinę, duria lanko galiukas, atsiklijavo breketas, o yra savaitgalis ar šventės… Nesijaudinkite! Stenkitės situaciją įvertinti objektyviai ir galbūt galėsite sau padėti.
Pacientas yra informuojamas apie ortodontinio gydymo planų galimybes.
Pirmomis dienomis plokštelės nešiojimas gali būti nelabai malonus – skiriasi seilės, sunku ryti, kalbėti, kalba neaiški. Reikalingos kelios dienos apsiprasti su plokštele