Ne vienas esame girdėjęs atsiliepimus: „Gydžiausi breketais, kai nuėmė juos po kurio laiko dantys vėl iškreivėjo”. Viskas žmogaus kūne keičiasi, persiformuoja, vyksta amžiniai pokyčiai.

Todėl pasibaigus aktyviam ortodontiniam gydymui breketais, ar kapomis, ar net plokštelėmis norint išlaikyti pasiektą ortodontinio gydymo rezultatą reikia laikytis tam tikro palaikančiojo (retencinio) rėžimo. Jį paskiria Jus gydęs ortodontas. Tai yra ortodontinio gydymo esmė.

Retencinis režimas kiekvienam yra individualus priklausomai nuo išgydytos problemos. Retenciniai aparatai yra dveijų tipų: 

  • Fiksuoti reteineriai - metaliniai lankeliai klijuojami iš vidinės dantų pusės.
  • Išimami reteineriai- plokštelių ar kapų tipo, nešiojami tik naktį, palaikantys pasiektą viso dantų lanko plotį.

Visada prie priekinių dantų yra priklijuojami reteineriai iš vidinės (liežuvinės) dantų pusės. Tai yra garantija, kad priekinių dantų tiesumas visada išliks kaip ir po ortodontinio gydymo net ir pamiršus nešioti išimamus retencinius aparatus ar juos pametus.

Po ortodontinio gydymo turite stebėti priklijuotus ir išimamus retencinius aparatus ir savo dantis, kad juose neatsirastų pokyčių, kad neatsiklijuotų reteineriai, nesilūžtų retencinės plokštelės, taip atsitikus, turite nedelsiant kreiptis į gydžiusį ortodontą.

 

Daugiau informacijos apie ortodontinį gydymą

Ne vienas esame girdėjęs atsiliepimus: „Gydžiausi breketais, kai nuėmė juos po kurio laiko dantys vėl iškreivėjo”. Viskas žmogaus kūne keičiasi, persiformuoja, vyksta amžiniai pokyčiai.
Jei jums breketai trina gleivinę, duria lanko galiukas, atsiklijavo breketas, o yra savaitgalis ar šventės… Nesijaudinkite! Stenkitės situaciją įvertinti objektyviai ir galbūt galėsite sau padėti.
Pacientas yra informuojamas apie ortodontinio gydymo planų galimybes.
Pirmomis dienomis plokštelės nešiojimas gali būti nelabai malonus – skiriasi seilės, sunku ryti, kalbėti, kalba neaiški. Reikalingos kelios dienos apsiprasti su plokštele